Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Anyż gwiaździsty na zmarszczki – czy działa?

Strona główna » Blog » Anyż gwiaździsty na zmarszczki – czy działa?

Anyż gwiaździsty na zmarszczki pozwala w domowych warunkach zadbać o wygląd swojej cery. Czy jednak faktycznie pomaga on rozprawić się z oznakami starzenia się skóry? Warto byłoby bliżej przyjrzeć się jego właściwościom, aby móc w ogóle odpowiedzieć sobie na postawione w ten sposób pytanie. Dobrze byłoby także dowiedzieć, się, w jaki sposób można stosować anyż gwiaździsty na zmarszczki. 

Anyż gwieździsty na zmarszczki skąd pochodzi i jaki jest sposób jego pozyskiwaniaAnyż gwiaździsty na zmarszczki – skąd pochodzi i jaki jest sposób jego pozyskiwania?

Anyż gwiaździsty na zmarszczki jest rośliną, której ojczyznę stanowi południowo-wschodnia Azja. To właśnie w tej części kontynentu jest on masowo uprawiany, a następnie importowany do innych krajów. Surowcem zielarskim są wysuszone owoce tej dobroczynnej rośliny. Zbiera się je, gdy są dojrzałe. Z anyżu można pozyskać wyjątkowo aromatyczny olejek eteryczny.

Sprawdź: Krem z kwasem hialuronowym

Anyż gwiaździsty na zmarszczki – jakie związki zawiera i gdzie jest stosowany?

Anyż gwiaździsty na zmarszczki swoje dobroczynne działanie zawdzięcza przede wszystkim cennemu związkowi, który się w nim znajduje. Mowa tu przede wszystkim o anetolu. Związek ten znajduje się nie tylko w anyżu gwiaździstym, ale również w roślinie o bardzo zbliżonych do niego właściwościach. Nosi ona nazwę biedrzyniec anyżu. Jeżeli chodzi o zastosowanie tej rośliny, jest ono dosyć szerokie. Anyż gwiaździsty na zmarszczki wykorzystuje się przede wszystkim do produkcji różnych kosmetyków. Ekstrakt z anyżu można zatem znaleźć w tonikach, maskach czy kremach do twarzy. Roślina ta wykorzystywana jest również w kuchni. Stanowi bowiem wyjątkowo aromatyczną przyprawę, która nadaje ciastom i napojom niepowtarzalny smak. Bez anyżu nie można byłoby wyobrazić sobie na przykład pierników.

Serum przeciwzmarszczkowe - Buatic

BUATIC
KREM PRZECIWZMARSZCZKOWY ZAMÓW!

Anyż gwiaździsty na zmarszczki – jakimi właściwościami się charakteryzuje?

Anyż gwiaździsty na zmarszczki charakteryzuje się dosyć wszechstronnym działaniem.

Przede wszystkim, posiada on właściwości: 

  • przeciwzapalne
  • przeciwbakteryjne
  • antyoksydacyjne
  • wygładzające
  • odświeżające

Z punktu widzenia walki z oznakami starzenia się skóry, największe znaczenie mają antyoksydacyjne i wygładzające właściwości anyżu gwiaździstego. Dlatego też warto byłoby zainwestować w dobre jakościowo kosmetyki, które zawierają w swoim składzie ekstrakt z tej dobroczynnej rośliny. Można także pokusić się o samodzielne przygotowanie toniku odmładzającego. W tym celu, wystarczy zaparzyć kilkanaście gwiazdek anyżu w kubku gorącej wody. Po jego ostudzeniu powstanie antyoksydacyjny napar. Możemy przecierać nim skórę każdego poranka oraz wieczora w celu jej odświeżenia. Tonik można przechowywać w lodówce przez kilka dni. Efekty jego stosowania nie pojawią się od razu. Będzie można dostrzec je po kilku tygodniach. Wówczas cera powinna stać się bardziej wygładzona.

Podsumowując, anyż gwiaździsty na zmarszczki może okazać się skuteczny. Trzeba jednak mieć na uwadze regularne korzystanie z niego. Nie powinno się jednak opierać swojej rutyny pielęgnacyjnej wyłącznie na anyżu gwiaździstym. Oprócz niego trzeba również stosować odpowiednio zbilansowaną dietę, a także nawadniać swój organizm. Warto także zainwestować w dobry jakościowo krem o naturalnym składzie.


Bibliografia:

1. Sobczak-Żmuda K., Pasker B., Sosada M., Kwas hialuronowy i jego pochodne jako składniki współczesnych produktów leczniczych, kosmetyków i suplementów diety, 2014.
2. Pavicic T., Gauglitz G.G., Lersch P., Schwach-Abdellaoui K., Malle B., Korting H.C., Farwick M., Efficacy of cream-based novel formulations of hyaluronic acid of different molecular weights in anti-wrinkle treatment, 2011.
3. Park S.N., Skin aging and antioxidants, 1997.

1 głosów

Komentarze

Marta - 2023-05-08 13:31:40

Ja sobie od kilku dni robię tonik anyżowy. Łyżkę anyżu wsypuje do 250 ml gorącej wody i odstawiam na kilka do kilkunastu dni. Ale to metoda dla bardziej cierpliwych

Julia - 2023-05-06 23:02:12

Jest to raczej składnik kremów i innych produktów pielęgnacyjnych. Tak to nie widziałam nigdy, żeby była z tego jakaś maść lub krem

Susse - 2023-05-04 21:01:16

W ogóle ten Anyż gwiaździsty na zmarszczki to jakie związki zawiera i gdzie jest stosowany. Czy to można jakoś stosować jako oddzielny produkt?

Karolina - 2023-05-03 10:04:44

Tylko sam jeden składnik nie sprawi, że nasza skóra będzie się zachowywać jak ich. Jest to pewnie związane z czynnikami środowiskowymi i całą ich dietą

Kate - 2023-05-01 23:07:51

Mówi się, że są długowieczni, więc nie jest to wcale dziwne patrząc na to jak wygląda ich skóra nawet w starszym wieku

Haggat - 2023-05-01 14:01:08

Anyż gwiaździsty na zmarszczki fajna sprawa. W ogóle jak ostatnio sobie zobaczyłam skąd pochodzi większość składników i jaki jest sposób ich pozyskiwania, to z reguły jest to Azja. Jest chyba jakiś trend z tym związany

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊