Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Kompendium wiedzy

Strona główna » Blog » Składniki

Palmitynian tetrapeptydu (Palmitoyl Tetrapeptide)

Palmitynian tetrapeptydu to składnik kosmetyków, o którym w ostatnim czasie jest naprawdę głośno. Trudno się temu dziwić, ponieważ jak dowodzą badania, składnik ten bardzo pozytywnie działa na skórę i pozwala w znacznym stopniu spłycić zmarszczki. To dlatego poleca się, aby wybierać kosmetyki, które zawierają duże jego stężenie. W bezpieczny i delikatny sposób działa on na […]

Czytaj więcej

Eleuterokok kolczasty (Acanthopanax Senticosus)

Eleuterokok kolczasty to roślina, której dobroczynne działanie docenia na co dzień wiele osób. Z tego też względu roślina ta znalazła bardzo szerokie zastosowanie. Warto dowiedzieć się jakie związki zawiera eleuterokok kolczasty oraz jakimi właściwościami się charakteryzuje. Trzeba mieć również na uwadze systematyczne stosowanie wybranych przez nas produktów zawierających w swoim składzie eleuterokok.

Czytaj więcej

Pirolidynokarboksylan magnezu (Magnesium PCA)

Pirolidynokarboksylan magnezu jest składnikiem kosmetyków, o którym mówi się coraz więcej. Dlaczego? Ponieważ faktycznie ma on doskonały wpływ na skórę i pozwala poprawić jej nawilżenie oraz przywrócić jędrność. To właśnie dlatego najczęściej jest on składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych. Warto sięgać po produkty z pozytywnym składem, ponieważ tylko w taki sposób można mieć pewność, że faktycznie zauważy […]

Czytaj więcej

Ruszczyk kolczasty (Ruscus Aculeatus)

Ruszczyk kolczasty to roślina, która charakteryzuje się niezwykle wszechstronnymi właściwościami. Z tego też względu kosmetyk ten polecany jest osobom walczącym z różnymi problemami skórnymi. Warto znać najważniejsze właściwości tej rośliny, bo wówczas będziemy mogli rozważyć stosowanie produktów pielęgnacyjnych z jego dodatkiem.

Czytaj więcej

Lawenda wąskolistna (Lavandula Angustifolia)

Lawenda to roślina, której niezwykłe działanie doceniano już wieki temu. Ze względu na swoje bogate właściwości znajduje wykorzystanie w wielu dziedzinach. Jej drogocenny wpływ na urodę został doceniony w przemyśle kosmetycznym i obecnie preparaty z lawendy stosowane są na szeroką skalę.

Czytaj więcej

Koenzym Q10 (Ubiquinone)

Koenzym Q10 jest bardzo popularnym składnikiem wielu preparatów, zwłaszcza tych przeciwzmarszczkowych. Na pewno warto dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje i co sprawia, że składnik ten faktycznie przynosi oczekiwane efekty już nawet w krótkim czasie od rozpoczęcia jego stosowania.

Czytaj więcej

Topola czarna (Populus Nigra )

Topola czarna jest ceniona od wieków ze względu na swoje dobroczynne właściwości terapeutyczne. Drzewo to występuje w Polsce dosyć powszechnie, dlatego jest składnikiem wielu kosmetyków. Ekstrakt z topoli może pomóc w pielęgnowaniu różnych rodzajów skóry ze szczególnym naciskiem na dojrzałą i problematyczną.

Czytaj więcej

Guarana (Paullinia Cupana )

Guarana (Paullinia cupana) określana również jako osmęta brazylijska, cierniopląt została odkryta przez botanika Paulliniego pochodzącego z Niemiec. W związku z tym nazwę botaniczną zawdzięcza jego nazwisku, natomiast potoczne określenie pochodzi od nazwy plemienia Guarani, na terenie którego została odnaleziona. Jaki posiada skład oraz specyficzne właściwości. Gdzie znajduje zastosowanie? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Czytaj więcej

Opinie naszych klientów

Serum przeciwzmarszczkowe Buatic - zestaw

Buatic

Skuteczne rozwiązanie na zmarszczki

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊