Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Krem z mchu na zmarszczki – czy pomaga?

Strona główna » Blog » Krem z mchu na zmarszczki – czy pomaga?

Krem z mchu na zmarszczki to kosmetyk, który nie jest niestety znany każdej przedstawicielce płci pięknej. Szkoda, bo wydaje się, że może on okazać się wsparciem w walce z oznakami starzenia się skóry. Jeśli zainteresował nas ten preparat, warto byłoby zapoznać się z jego właściwościami. Należałoby też dowiedzieć się, w jaki sposób stosować krem z mchu na zmarszczki, aby można było mówić o satysfakcjonujących rezultatach. 

Krem z mchu na zmarszczki jakimi właściwościami się charakteryzujeKrem z mchu na zmarszczki – jakimi właściwościami się charakteryzuje?

Krem z mchu na zmarszczki charakteryzuje się wszechstronnymi właściwościami i to właśnie z tego względu warto obdarzyć go swoją uwagą.

Kosmetyk ten warto docenić przede wszystkim za właściwości:

  • nawilżające
  • ochronne
  • zmiękczające
  • antyoksydacyjne

Krem z mchu na zmarszczki jest również w stanie zapobiegać nadmiernej utracie wody przez naskórek. Dzięki temu, cera nie jest przesuszona i zdecydowanie wolniej poddaje się procesom starzenia.

Sprawdź jak rozpoznać zmarszczki grawitacyjne

Krem z mchu na zmarszczki – jak i na jakie partie ciała należy go stosować?

Krem z mchu na zmarszczki może być z powodzeniem stosowany na skórę całej twarzy. Na tym jednak nie koniec. Preparat ten można aplikować również na szyję oraz na dekolt. Bardzo wiele przedstawicielek płci pięknej zapomina o tym, jak ważne jest pielęgnowanie tych obszarów. Tymczasem, to właśnie szyja oraz dekolt bardzo szybko zdradzają nasz wiek. Jeśli będą pomarszczone i przesuszone, nie pomoże nam gładka i jędrna skóra twarzy. Pamiętajmy więc o tym, aby dbać o skórę całego swojego ciała, a nie tylko o cerę. Jeżeli zależy nam na tym, aby krem z mchem zadziałał, musimy być systematyczne. Kosmetyk ten należy wklepywać w oczyszczoną ze wszelkich zanieczyszczeń cerę, dekolt oraz szyję przynajmniej raz dziennie. Najlepiej robić to zawsze o tej samej porze, rano albo wieczorem. Po mniej więcej dwóch, trzech tygodniach codziennej aplikacji kosmetyku, najprawdopodobniej zobaczymy pierwsze rezultaty.

Serum przeciwzmarszczkowe - Buatic

BUATIC
METODA NA ZMARSZCZKI W FORMIE SERUM ZAMÓW!

Krem z mchu na zmarszczki – jakie efekty można dzięki niemu uzyskać?

Krem z mchu na zmarszczki może pomóc nam w uzyskaniu naprawdę satysfakcjonujących rezultatów. Można liczyć na to, że cera stanie się bardziej jędrna i napięta. Wyrównaniu ulegnie także koloryt naskórka, przez co będzie można pozbyć się uciążliwych podrażnień. Najważniejsze z punktu widzenia walki z oznakami starzenia się skóry jest jednak działanie antyoksydacyjne kremu. Dzięki niemu będziemy mogły liczyć na spłycenie drobnych zmarszczek. Najlepsze rezultaty uzyskają przedstawicielki płci pięknej, które zaczną stosować krem odpowiednio wcześnie. Warto pomyśleć o używaniu kremu przeciwko zmarszczkom już po 25 roku życia, gdy w skórze zaczynają stopniowo zanikać włókna kolagenu i elastyny.

Krem z mchu na zmarszczki – podsumowanie

Krem z mchu na zmarszczki bez wątpienia można uznać za kosmetyk skuteczny. Należy jednak zatroszczyć się o to, aby stosować go systematycznie. W przeciwnym razie rezultaty raczej nie będą zbyt spektakularne. W walce ze zmarszczkami istotną rolę odgrywa także właściwie zbilansowana dieta oraz picie dużych ilości wody. Najlepiej wypijać minimum dwa litry wody w ciągu dnia. Dzięki temu możliwe będzie nawilżenie skóry od wewnątrz.


Bibliografia:

1. Sadick N.S., Trelles M.A., Nonablative winkle treatment of the face and neck using a combined diode laser and radiofrequency technology, 2005.
2. Talib N., Młoda bez skalpela, 2016.
3. Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990.

2 głosów

Komentarze

Magda - 2023-05-08 11:56:51

Też potwierdzam, że jeśli krem z mchu na zmarszczki jest używany regularnie z innymi dostępnymi metodami domowymi to można liczyć poprawę nawet przy widocznych już zmarszczkach

Wiosna - 2023-05-07 21:03:00

Dla mnie ten krem z mchu świetnie działa na zmarszczki. Oczywiście razem z wykorzystaniem standardowych kremów, z których korzystam na co dzień. Jeśli chodzi o to, jakie efekty można dzięki niemu uzyskać, to u mnie przy drobniejszych, płytkich zmarszczkach zdecydowanie dostrzegam drobną poprawę

Ula - 2023-05-04 10:01:14

Ja u siebie głównie w okolicy twarzy korzystałam. Oczywiście szyja, czy dekolt również wchodził w grę. Wydaje się jednak, że gdziekolwiek się posmarujesz tym to będzie dobrze. Nie wnikałam w to, ale wydaje mi się, że i na cellulit mogłoby to być dobrym rozwiązaniem

Suvia - 2023-05-02 22:06:11

A taki krem z mchu to tylko na twarz i zmarszczki. Skoro ma takie fajne działanie nawilżające to chyba powinien jak najbardziej i na jakieś inne partie ciała działać. Czy są jakieś kryteria odnośnie tego gdzie należy go stosować, a gdzie nie?

Natalia - 2023-05-02 08:17:19

Wydaje mi się, że nie takie jest pierwotne zadanie tej maści. Skoro nawilża i wzbogaca skórę w odpowiednie substancje, to bardziej może to być skuteczną profilaktyką

Julia - 2023-05-01 20:02:31

Stosuję od jakiegoś czasu, ale nie wiem czy widzę u siebie jakąś redukcję zmarszczek dużą. Jednak nawilżenie zdecydowanie widoczne nawet gołym okiem

Natalia - 2023-05-01 14:16:46

Bardzo zainteresował mnie ostatnio krem z mchu. Tym bardziej, że może działać na zmarszczki. Warto sobie sprawdzić, jakimi właściwościami się charakteryzuje, bo to może być dużą zmianą w kwestii codziennej pielęgnacji

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊