Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Laser na zmarszczki – przywróć sobie gładką skórę

Strona główna » Blog » Laser na zmarszczki – przywróć sobie gładką skórę

Laser na zmarszczki jest zabiegiem dla każdego, kto cierpi na trwałe zmarszczki, przebarwienia czy zwiotczenia skóry twarzy. Po około dwudziestym roku życia, komórki nazywane fibroblastami, nie produkują już wystarczającej ilości kolagenu czy elastyny – substancji potrzebnych do zachowania młodego wyglądu. Laser na zmarszczki pobudza tkanki do ponownego ich wytwarzania. Płytkie zmiany da się usunąć za pomocą domowych metod tj. kremy naturalne na zmarszczki, masaże, joga twarzy. Przy głębokich trzeba jednak skorzystać z technologicznej pomocy.

USUWANIE ZMARSZCZEK LASEREM A NAJWAŻNIEJSZE PRZECIWWSKAZANIA

Usuwanie zmarszczek laserem musi odbywać się wyłącznie u osób zdrowych. Koniecznie trzeba wykluczyć:

  • ciążę
  • choroby nowotworowe
  • stany zapalne skóry
  • zaburzenia i dolegliwości ze strony układu krwionośnego
  • przewlekłe opryszczki lub widoczny trądzik

Podstawowym krokiem powinna być szczera konsultacja ze specjalistą, który zakwalifikuje do zabiegu lub zasugeruje przełożenie go na późniejszy czas. Indywidualizując, dobierze najlepszą z dostępnych współcześnie metod. Laser na zmarszczki służy zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

HIFU CZY LASER NA ZMARSZCZKI – CO JEST LEPSZE?

kobieta ze strzałkami na twarzyHifu czy laser na zmarszczki – oto dylemat świadomych pacjentów i okazja do konsultacji. Obydwie metody nie są inwazyjne. Pacjenci nie muszą mieć zastosowanego znieczulenia, a po wyjściu z gabinetu można spokojnie wrócić do pracy i codziennego życia. Jakie więc są różnice?

Ultraformer III – HIFU – głównym działaniem jest aktywność fal ultradźwiękowych, które przedostają się pod skórę i pobudzają tkanki. Pobudzenie ma prowadzić do wytwarzania elastyny waz z kolagenem. Nie trzeba wykonywać serii powtórzeń, by utrzymać efekt przez średnio dwa lata. Nie istnieją też przeciwwskazania dotyczące pory roku.

Lasery:

  • Palomar Emerge – popularny laser na zmarszczki, polecany szczególnie przy zmarszczkach wokół oczu. W czasie zabiegu działają mikrowiązki światła – przedostają się pod skórę, uszkadzają (w kontrolowany sposób) tkankę, którą później regenerują. Laser Palomar Emerge wygładza twarz, ujędrnia skórę, likwiduje przebarwienia. Zaleca się powtórzenia w ilości od 3 do 6 w odstępach około 2 tygodni.
  • Harmony XL Pro ClearLift – podobnie jak Palomar Emerge, jest rodzajem frakcyjnym. Usuwanie zmarszczek pod oczami laserem Harmony XL Pro ClearLift wynika z procesu pobudzania do regeneracji. O tym jak długo zachowa się efekt, decydują indywidualne kryteria.

Laser na zmarszczki słynie ze skuteczności i bezpieczeństwa, ale obydwie cechy posiadają też inne urządzenia. W czasie rozmowy z ekspertem, mogą zostać zaproponowane rozwiązania takie jak:

  • Urządzenie Pollogen Legend – łączy w sobie technologie takie jak: Voluderm Hybrid Energy, TriPollar Dynamic Muscle oraz TriFractional. Sprzęt stosuje się przy metodach Surgen i Maximus. Na czym polegają? Surgen syntetyzuje radiofrekwencje z energią elektryczną. Maximus pracuje z trójpolarną falą radiową. Ilość powtórzeń przy Surgen (aby efekt utrzymał się około roku) wynosi 2-5 razy. W przypadku Maximus jest to 8 razy.
  • Venus Legacy – usuwa zmarszczki na ok. pół roku przy serii powtórzeń od 6 do 10 razy. Zabieg jest przyjemny, przypominający masaż. Siła fal radiowych pobudza tkanki do nowego produkowania kolagenu wygładzającego zmarszczki.
  • Mobilift M6 – zastosowano w tym przypadku endermologię LPG. To technologia oparta na zasysaniu skóry przez pracującą głowicę i uciśnięciu jej przez masujące klapki. Średnia dawka 10 zabiegów utrzyma efekt przez ok. 6 miesięcy. Tkanki na nowo wytworzą elastynę, kolagen i kwas hialuronowy.

W JAKIM GABINECIE ROBIĆ ZABIEGI LASEROWE NA ZMARSZCZKI? ZAPYTAJ O CERTYFIKAT

W jakim gabinecie robić zabiegi laserowe na zmarszczki, kiedy wykluczymy już wszystkie przeciwwskazania? Zaufaniem możemy obdarzyć wyłącznie te miejsca, w których osoby przeprowadzające zabieg, mają potwierdzone kwalifikacje. Dostęp do uprawnień i swobodne sprawdzenie doświadczenia jest gwarancją bezpieczeństwa. Dobrego specjalistę rozpoznamy też po szczegółowej wiedzy i udzielanych informacjach.


Bibliografia

1. Sadick N.S., Trelles M.A., Nonablative winkle treatment of the face and neck using a combined diode laser and radiofrequency technology, 2005
2. Osminina N., Odmładzanie twarzy, 2014
3. Przylipiak A., Medycyna estetyczna, 2017

24 głosów

Komentarze

PusiA241 - 2019-12-04 15:14:08

może i kiedyś mnie będzie stać na taki zabieg laserowy na zmarszczki, ale pewnie gdy ten czas nadejdzie to pewnie będą już jakieś nowe metody na zmarszczki.

baskakaska - 2019-12-03 23:53:23

Z zabiegów na zmarszczki to venus legacy przypasował mi najlepiej. Zabieg jest bardzo przyjemny, a co najważniejsze skuteczny. Ważne tylko, aby wykonać go w profesjonalnej klinice medycyny estetycznej.

Monika5584 - 2019-12-03 13:14:38

Niby się kwalifikuję na laser na zmarszczki, ale jak do tej pory sprawdzał mi się kosmetyk na zmarszczki to na razie nie mam co o tym myśleć.

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zasypujecie nas zamówieniami! Dlatego wysyłki staramy się wysyłać w ciągu 24 h, ale zastrzegamy sobie prawo do wysyłki w 48 h