Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Lwia zmarszczka – jak ją zwalczyć?

Strona główna » Blog » Lwia zmarszczka – jak ją zwalczyć?

Lwia zmarszczka to inaczej zmarszczka lub zmarszczki, które pojawiają się głownie koło jednej z brwi lub pomiędzy nimi. Wyglądem przypominają pionową bruzdę, która trochę przypomina wgłębienie, które posiadają lwy pomiędzy swoimi oczami – stąd nazwa lwia zmarszczka. Powstaje ona na skutek ruchów mimicznych, takich jak mrużenie oczu lub marszczenie brwi. Jest jedną z pierwszych zmarszczek pojawiającą się przed trzydziestką. Na szczęście istnieje kilka sposobów pozbycia się zmarszczki albo znacznego zniwelowania jej widoczności.

Lwia zmarszczka – sposoby na jej usunięcie

Lwie zmarszczki są zmarszczkami stosunkowo płytkimi i gdy wcześniej zaczniemy próby jej niwelowania, tym lepsze będą efekty. Istnieje wiele skutecznych sposobów likwidacji zmarszczek, takich jak:

  • kremy przeciwzmarszczkowe
  • domowe sposoby
  • zabiegi kosmetyczne

Kremy na zmarszczki pomagają w początkowej fazie, ponieważ ich głównych zadaniem jest zapobieganie powstawaniu zmarszczek i ewentualne ich spłycenie. Ważne, żeby taki krem zawierał w swoim składzie kilka składników, które intensywnie nawliżą i uzupełnią niedobór kolagenu. Najskutczniejsze będą:

  • kolagen (najlepiej mikrokolagen, tropokolagen czy kolagen rybny)
  • kwas hialuronowy
  • algi morskie
  • witamina E
  • aloes
  • oleje roślinne

Dodatkowym wspomagaczem do kremu mogą być maseczki, które należy stosować 1-2 razy w tygodniu. Wzmocnią one działanie kremu i dodatkowo pomogą w walce ze zmarszczką. Najlepsze są te z algami morskimi, które dzięki swojemu działaniu są w stanie znacznie spłycić niewielką lwią zmarszczkę.

Zmarszczki na czole – jak skutecznie się ich pozbyć?

Lwia zmarszczka – domowe sposoby, które pomogą w walce ze zmarszczką

strzykawka przy lwiej bruździeDomowe sposoby na lwią zmarszczkę również przynoszą bardzo dobre efekty, a dodatkowo są tanie i łatwe do wykonania. Lwia zmarszczka, tak jak zostało wcześniej wspomniane, powstaje na skutek ruchów mimicznych, np. podczas stresu, zdenerwowania, smutku. Zatem najlepszym sposobem byłoby zniwelowanie ruchów mimicznych, co nie jest możliwe, ze względu na to, iż często nie potrafimy kontrolować naszych emocji, które dają swój obraz w wyrazie naszej twarzy. Warto zatem spróbować delikatnego masażu twarzy, nazywanej jogą twarzy lub facefitness. Metoda ta polega na masowaniu palcami okrężnymi ruchami obszaru, gdzie występuje lwia zmarszczka (czyli pomiędzy brwiami), codziennie przed snem lub np. podczas nakładania kremu. Dodatkowo można zacząć spać na plecach, co przyczyni się do nie pogłębiania zmarszczki, ponieważ podczas spania na plecach twarz jest rozluźniona i rozprostowana. Trzeba również pamiętać, aby zawsze mieć ze sobą okulary w słoneczne dni, żeby co chwilę nie mrużyć oczu przed słońcem i tym samym sprawiać, że lwia zmarszczka będzie się pogłębiała.

Zmarszczki mimiczne – co to jest?

Innymi domowymi sposobami są domowe kosmetyki. Bardzo znane są domowe maseczki, np. z ryżu, owoców, śmietany, oliwy, czy ogórków. Produkty te, a szczególnie ryż bardzo dobrze pobudzają produkcję kolagenu, który jest odpowiedzialny za zmarszczki. Maseczkę ryżową można przygotować mieszając 3 łyżki ugotowanego ryżu z łyżką miodu i ciepłego mleka. Należy nałożyć ją na twarz na około 15/20 minut, po czym delikatnie spłukać. Dobrym sposobem jest również masaż różnymi olejkami, np. olejkiem arganowym, kokosowym, migdałowym. Można również dodawać te olejki do kremu, który używamy na noc i na dzień.

Warto również przetestować dobre serum przeciwzmarszczkowe, oparte na naturalnych składnikach aktywnych

Lwia zmarszczka – zabiegi, dzięki którym się jej pozbędziesz

Nieinwazyjne zabiegi na lwią zmarszczkę są dostępne w wielu salonach kosmetycznych oraz klinikach medycyny estetycznej. Najbardziej powszechną metodą jest laser frakcyjny, który uszkadzając wybrane obszary skóry właściwej i naskórka powoduje późniejszy naturalny procesu gojenia się skóry i uszkodzone jej komórki zostają zastąpione przez zdrową, odnowioną tkankę. Kolejną metodą jest terapia falami radiowymi, która pobudza włókna kolagenowe i uelastycznia skórę. Inną metodą jest peeling medyczny, którego należy wykonać kilka serii, aby efekt był lepiej widoczny i trwalszy.

Lwia zmarszczka jest problemem, który można w łatwy sposób usunąć, bądź zniwelować metodami nieinwazyjnymi. Najważniejsza jest systematyczność, odpowiednia pielęgnacja i produkty oraz profilaktyka.


Bibliografia

1. Górska A., Graboś A., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Profesjonalna pielęgnacja twarzy, 2018
2. Miczka A., Roślinne komórki macierzyste w kosmetykach, 2016
3. Thornefeldt C., Cosmeceuticals containing herbs: fact, fiction and future, 2005

12 głosów

Komentarze

mądralskaPanna258 - 2019-12-20 06:00:36

heh co do tych domowych sposobów na lwie zmarszczki to trzeba zawsze brać na nie poprawkę i być raczej myśli, że nie przyniosą żadnych efektów.

easypewasy - 2019-12-18 13:45:54

W moim przypadku lwia zmarszczka zawsze się pogłębia w lecie. Doszłam do wniosku, że przyczyną tego może być zbyt przesuszona skóra..

Sami23 - 2019-12-17 14:12:26

kiedyś na lwie zmarszczki miałam robione hifu - usuwanie przez ultradźwięki. Nie wiem jaki jest najlepszy sposób, ale ten zabieg dał mi bardzo zadowalające efekty.

mmiss - 2019-12-17 07:54:07

Gdy domowe sposoby nie sprawdzą się w walce z lwią bruzdą to zawsze można skorzystać z tych wszystkich zabiegów, które oferują kliniki medycyny estetycznej :)

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zasypujecie nas zamówieniami! Dlatego wysyłki staramy się wysyłać w ciągu 24 h, ale zastrzegamy sobie prawo do wysyłki w 48 h