Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Masaż kobido – jak pomaga?

Strona główna » Blog » Masaż kobido – jak pomaga?

Masaż kobido cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem. Zanim jednak zaczniemy go regularnie wykonywać, warto byłoby dowiedzieć się, na czym on właściwie polega. Bardzo przydatne mogą też okazać się informacje na temat tego, jakich efektów można się dzięki takowemu masażowi spodziewać.

Masaż kobido – czym jest?

Masaż kobido to nic innego jak pewien zabieg, który może korzystnie wpłynąć zarówno na nasz wygląd zewnętrzny, jak i na samopoczucie psychofizyczne. W trakcie masażu wykorzystywane są japońskie techniki, a bywa on też określany mianem niechirurgicznego liftingu twarzy. Już na tej podstawie można wysnuć wniosek o jego wysokiej skuteczności. Dzięki temu masażowi, można liczyć przede wszystkim na:

  • poprawę ukrwienia
  • pozbycie się napięć
  • uaktywnienie mięśni twarzy
  • pobudzenie do produkcji kolagenu i elastyny

Masaże kobido – kto powinien je wykonywać?

Masaże kobido mogą być co do zasady wykonywane przez każdego. W szczególności jednak są one polecane osobom zmagającym się z uciążliwymi oznakami starzenia się skóry, ale nie tylko. Masaż kobido może również okazać się niezwykle przydatny w walce z nadmiernym napięciem na twarzy, a także z wiotkością skóry. Wreszcie, poleca się go osobom, które w ramach profilaktyki chcą zatroszczyć się o to, aby ich skóra na długo pozostawała młoda i przyjemnie napięta.

masaz kobido

Masaż kobido – jak go wykonać?

Masaż kobido dobrze byłoby wykonać u profesjonalisty. Na szczęście, coraz więcej gabinetów kosmetycznych proponuje japońskie zabiegi masażu twarzy. Zabieg ten składa się najczęściej z kilku etapów. Mowa tu przede wszystkim o masażu tkanek głębokich, głębokiej relaksacji, limfatycznym drenażu, części liftingującej oraz o akupresurze. Jeżeli chodzi o to, ile trwa masaż kobido, wiele zależy od obszaru, który jest poddawany masażowi. Jeśli jest to tylko twarz, zabieg powinien trwać nie więcej jak godzinę. W przypadku masażu twarzy, dekoltu i ramion, czas trwania masażu ulega zwykle wydłużeniu do 90 minut.

Masaż kobido – jakich efektów można się spodziewać?

Masaż kobido ma szansę przynieść efekty już po pierwszym zabiegu. Skóra będzie prezentowała się świeżo, we znaki da się też odczuć błogi relaks. Jeżeli systematycznie będziemy wykonywać profesjonalny masaż kobidoefekty mogą okazać się naprawdę spektakularne. Skóra stanie się lepiej ukrwiona, przez co drobne zmarszczki ulegną wygładzeniu. Będzie można liczyć również na ujednolicenie kolorytu i pozbycie się uciążliwych przebarwień.

masowanie metoda kobido

Masaż kobido – jakich kosmetyków używać, by wzmocnić efekt?

Masaż kobido jak najbardziej może okazać się skuteczny, ale w celu wzmocnienia jego efektów należałoby także używać dobrze dobranych kosmetyków. Najlepiej zainwestować w dobry krem o działaniu silnie nawilżającym i odżywczym. Warto zatroszczyć się o to, aby w jego składzie znalazły się substancje pochodzenia naturalnego. Mowa tu przede wszystkim o roślinnych wyciągach, olejach czy ekstraktach.

Podsumowując, dzięki profesjonalnemu i regularnie wykonywanemu masażowi kobido można skutecznie walczyć z oznakami starzenia się skóry oraz ze zmęczonym wyglądem cery. Nie powinno się jednak poprzestawać wyłącznie na masażu. Oprócz niego należy też zainteresować się kosmetykami naturalnymi, a zwłaszcza kremem nawilżającym.

1 głosów

Komentarze

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊