Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Maść tranowa na zmarszczki – jak działa?

Strona główna » Blog » Maść tranowa na zmarszczki – jak działa?

Maść tranowa na zmarszczki znajduje zastosowanie kosmetyczne na problemy skórne, oparzenia oraz rany. W skład klasycznej maści tranowej wchodzą: 40 proc. tranu, parafina, lanolina i wazelina. Warto jednak podkreślić, że należy unikać maści tranowych, które w składzie zawiera znaczną ilość parafiny, ponieważ może ona ograniczać wchłanianie leczniczych substancji, które znajdują się w tranie.

Maść tranowa na zmarszczki - właściwościMaść tranowa na zmarszczki - jak działa

Maść tranowa na zmarszczki to przede wszystkim bogate źródło następujących składników:

  • witaminy A,
  • witaminy D3,
  • nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Dzięki ich zawartości wykazuje szereg korzystnych działań. Jeśli chodzi o produkt, jakim jest maść tranowa właściwości wykazuje następujące: przeciwzapalne, przeciwbakteryjnie, a także pobudza procesy regeneracji tkanek. Maść tranowa na co pomaga? Warto również podkreślić jej działanie nawilżające, co odgrywa szczególną rolę w kontekście przeciwzmarszczkowym.

Serum przeciwzmarszczkowe - Buatic

BUATIC
NATURALNE SERUM NA ZMARSZCZKI ZAMÓW!

Maść tranowa na zmarszczki – jak stosować?

Maść tranowa na zmarszczki może być bardzo skuteczna, ale tak jak w przypadku każdego środka farmakologicznego, należy dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania. Choć produkt jest całkowicie bezpieczny, to warto mieć świadomość na temat jego podstawowych substancji czynnych i ich właściwości, a także zasad stosowania. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, który odpowie na wszelkie wątpliwości dotyczące stosowania.

Przede wszystkim maść tranowa na zmarszczki powinna być aplikowana w miejsca, gdzie pojawiły się zmarszczki lub bruzdy. W związku z tym świetna jest maść tranowa pod oczy. Można ją również nakładać na całą twarz.

Wystarczy wycisnąć produkt z tubki i delikatnie rozsmarować na wybranych partiach twarzy lub całej skórze, pozostawiając do wchłonięcia.  Najlepiej wykonywać pielęgnację wieczorem, na oczyszczoną skórę twarzy. Dzięki temu składniki aktywne mogą się swobodnie wchłaniać przez całą noc, działając skuteczniej i szybciej.

Sprawdź: Krem z kwasem hialuronowym

Maść tranowa na zmarszczki - jak często stosować?

Maść tranowa na zmarszczki powinna być stosowana regularnie, najlepiej kilka razy dziennie. Pierwsze efekty można zauważyć już po upływie kilku tygodni. Stosowanie maści można jednak kontynuować, aby dalej przeciwdziałać procesom starzenia.

Maść tranowa na zmarszczki - przeciwwskazania

Maść tranowa na zmarszczki to jeden z prostszych sposobów, aby zahamować procesy starzenia i wygładzić istniejące już zmarszczki. Niestety nie zawsze może być stosowana. Istnieją kluczowe przeciwwskazania, które wykluczają jej używanie. Przede wszystkim dotyczy to osób, które uczulone są na którykolwiek składnik leku. Ponadto maść tranowa nie powinna być aplikowana na głębokie rany, ponieważ może opóźniać proces ich gojenia lub negatywnie na niego wpływać.

Podsumowując, maść tranowa na zmarszczki wykazuje wiele zalet. Warto podkreślić, że pomaga nie tylko na zmarszczki, ale jest również skuteczna w niwelowaniu innych chorobowych objawów skóry, przede wszystkim łuszczycy, ran czy oparzeń. Wpływa również ogólnie na poprawę kondycji skóry.


Bibliografia

1. Górska A., Graboś A., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Profesjonalna pielęgnacja twarzy, 2018
2. Jurkowska S., Surowce kosmetyczne, 2005

1 głosów

Komentarze

)Dar( - 2022-01-18 09:44:19

Nigdzie nie doczytałam takiej informacji, ale uczulać może wszystko. Mnie na przykład aloes, który wszyscy zachwalają

Daria - 2022-01-18 07:15:54

I na pewno maść tranowa nie ma żadnego istotnego przeciwwskazania?

Kostra - 2022-01-18 06:59:25

Jak będziesz smarować raz dziennie to również będzie dobrze. To tylko dodatek do kremu przeciwzmarszczkowego

Julia - 2022-01-17 21:09:58

Mnie jedyne co przeraża maść tranowa pod względem tego jak często ja stosować. Niby jest napisane, że kilka razy dzienni, a to już dla mnie za dużo

Arka - 2022-01-17 19:01:45

Też zawsze można wprowadzić właściwości tranu nie koniecznie kremem, a spożywać go w formie tabletek

Enita - 2022-01-17 12:39:13

Dla mnie maść tranowa jest mega spoko, więc jak masz kiedy ją stosować w ciągu dnia to naprawdę warto

Karolina - 2022-01-17 10:09:43

Na pewno maść tranowa na zmarszczki posiada nieco inne składniki niż te w kremie. Bo masz w niej również witaminy A i D3

Agra - 2022-01-17 08:01:53

Czyli maść tranowa na zmarszczki ma głównie właściwości nawilżające. To warto ją stosować jak i tak ma się krem przeciwzmarszczkowy, który nawilża?

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊