Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Nici haczykowe na zmarszczki- jak działają?

Strona główna » Blog » Nici haczykowe na zmarszczki- jak działają?

Nici haczykowe na zmarszczki to bezinwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który skutecznie opóźnia proces starzenia skóry wywołany grawitacją lub utratą jędrności. Przebiega w sposób bezoperacyjny, wykazuje dużą skuteczność w eliminowaniu zwiotczenia skóry i ogólnej poprawy wyglądu skóry twarzy i szyi. Jak wyglądają nici haczykowe na zmarszczki? W jaki sposób działają? Dowiesz się z tego artykułu.

Nici haczykowe na zmarszczki jak działają?

Nici haczykowe na zmarszczki są potrzebne, kiedy zauważamy utratę jędrności skóry. Proces ten następuje naturalnie w wyniku powolnej utraty kolagenu i elastyny. W wyniku tego procesu może występować zwiotczenie wybranych obszarów skóry i drobne zmarszczki lub bruzdy. Natomiast z powodu utraty białka i naturalnego rozrzedzenia tkanek (wynikającego ze zmniejszonej ilości wody i tkanki tłuszczowej) może występować zapadanie się policzków i ich opadanie wywołane grawitacją zwiotczałych partii twarzy. Każda z tych sytuacji jest istotnym wskazaniem, aby wykonać nici haczykowe na zmarszczki.

Szczególnie że nici haczykowe na zmarszczki można podzielić na dwie kategorie:

  • nici liftingujące. Posiadają haczyki oraz ząbki. Zwykle dostępne są takie z dwukierunkowymi haczykami lub stożkami. To oznacza, że jedna strona jest częścią zawieszającą, a druga naciągającą,
  • nici mono, poprawiające napięcie skóry. Są proste i gładkie, na ich powierzchni nie ma haczyków ani ząbków.
Serum przeciwzmarszczkowe - Buatic

BUATIC
ROZWIĄZANIE NA KRÓLICZE ZMARSZCZKI ZAMÓW!

Nici haczykowe przed i po - efekty

W przypadku nici haczykowatych przed i po efekty są bardzo wyraźne. Co ważne, poprawa wyglądu następuje natychmiast po zakończonym zabiegu. Nici haczykowe na zmarszczki powodują, że policzki zyskują pełny wygląd. Natomiast zmarszczki i bruzdy są wyraźnie wygładzone. Poprawie ulega również owal twarzy. Skóra jest wzmocniona, bardziej sprężysta, wygląda na młodszą.

Warto również podkreślić, że zabieg jest w pełni bezpieczny, można go wykonać w dowolnym miejscu na twarzy, a także ciele.

Polecany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy pragną powstrzymać proces starzenia, zachowując jednak jak najbardziej naturalny efekt. Jeśli chodzi o nici haczykowe efekty utrzymują się od 12 do 18 miesięcy.

Zobacz: Kosmetyki na zmarszczki

Nici haczykowe na zmarszczki – przeciwwskazania

Decydując się na nici haczykowate na zmarszczki, należy pamiętać, że istnieją podstawowe przeciwwskazania medyczne, które wykluczają ich stosowanie.

Należą do nich:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • otwarte rany lub zmiany skórne,
  • choroby nowotworowe,
  • zaburzenia krzepliwość krwi,
  • zakrzepica.

Nici liftingujące – powikłania po zabiegu

Powikłania po zabiegu nićmi liftingującymi nie są duże. Warto podkreślić, że zabieg należy do bezpiecznych i nieinwazyjnych procedur. Zwłaszcza, że wykonywany jest ze znieczuleniem miejscowym, które znacznie podnosi jego komfort. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu i ewentualnych powikłań, należy zawsze korzystać z usług profesjonalistów, którzy mają odpowiednie wykształcenie medyczne, wiedzę oraz doświadczenie. Wracając jednak do samych powikłań, to należy podkreślić, że występują, ale są zwykle małe i mijają samoistnie. Najczęściej pojawiają się obrzęki skóry oraz krwiaki i siniaki spowodowane ingerencją w strukturę skóry. Mogą również występować: reakcje alergiczne, zakażenia lub infekcje.

Najpoważniejszymi powikłaniami nici mogą być zdecydowanie migracje nici oraz uszkodzenie nerwów. W związku z tym zabieg zawsze powinien być wykonywany przez doświadczonych lekarzy, którzy korzystają wyłącznie z oryginalnych materiałów posiadających niezbędne atesty bezpieczeństwa.

Podsumowując, Medycyna estetyczna i kosmetologia dynamicznie się rozwijają, dlatego istnieje szereg rozwiązań, które pozwalają przedłużyć młodość i skutecznie powstrzymać proces starzenia skóry. Zabieg wprowadzania nici haczykowatych nie jest szkodliwy ani groźny dla zdrowia pacjenta. Przed jego zastosowaniem należy jednak zadbać o prawidłową pielęgnację skóry, stosować kremy, serum i odpowiednią dietę. Jeśli nie przyniosą skutków, można wykonać zabieg.


Bibliografia

1. Kępa A., Mercik G., Kosmetologia Estetyczna, Polidioksanowe nici liftingujące – nowość w medycynie estetycznej, 3/2013.

1 głosów

Komentarze

Katarzyna - 2021-10-20 09:59:18

Jak ktoś się wybitnie boi takich rzeczy to zawsze sa jeszcze inne zabiegi, albo dobre kremy do zastosowania domowego

Mariola - 2021-10-19 18:22:49

Zabieg ogólnie jest bez bolesny, jak się nie ma jakiś przeciwwskazań i robi to dobry specjalista to zdecydowanie nie powinno być problemu

Marta - 2021-10-19 12:01:23

Niby i po tych i po tych nie powinno być żadnych powikłań po zabiegu, ale osobiście również nie wie czy się bym na coś takiego zdecydowała

Uusia - 2021-10-18 22:11:29

To już zdecydowanie te nici mono wyglądają na bezpieczniejsze

Pandora_ - 2021-10-18 14:59:36

Brzmi to mało zachęcająco jak dla mnie nawet jeśli to co będzie przed i po to da efekt oszałamiający to nie jestem przekonana

Asiia199 - 2021-10-18 13:55:26

Jestem ciekawa czy nici haczykowate na zmarszczki jakoś działaja, bo nigdy o tej metodzie nie słyszałam

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊