Ocet jabłkowy na twarz pomoże usunąć zmarszczki
Strona główna » Blog »
Ocet jabłkowy na twarz znajduje zastosowanie w domowej kosmetyce. Posiada szereg składników, które zmniejszają widoczność zmarszczek. Przy płytkich zmianach, są nawet w stanie usunąć je całkowicie. Ocet jabłkowy na twarz ujędrnia i poprawia elastyczność skóry. W sklepach znajdziemy dostępne, gotowe produkty, ale jeśli mamy czas i ochotę, możemy przygotować taki ocet w domu.
OCET JABŁKOWY NA ZMARSZCZKI A DZIAŁAJĄCE W NIM SKŁADNIKI
Ocet jabłkowy na zmarszczki posiada:
- substancje mineralne,
- mikroelementy,
- polisacharydy i oligosacharydy – dobrze działają na stan naczyń krwionośnych,
- pierwiastki (np. fosfor, sód),
- witaminę E (odpowiedzialną za elastyczność skóry i uwalniane kolagenu – białka tkanki łącznej),
- kwas cytrynowy, mlekowy i octowy,
- aminokwasy.
OCET JABŁKOWY NA TWARZ – JAK ZROBIĆ GO W DOMU?
Ocet jabłkowy na twarz można swobodnie przygotować w domu. Wystarczy kupić lub zebrać ok. 7 jabłek średniej wielkości, zaopatrzyć się w słoik o pojemności 1 litra, przygotować cukier i jedną, zwykłą gazę z apteki. Przygotowanie octu rozpoczynamy od obrania jabłek ze skórki i umycia ich w ciepłej wodzie. Jabłek nie kroimy, ale w całości wkładamy do słoików. Następnie całą zawartość zalewamy szklankami przegotowanej wody z cukrem (w proporcji 2 łyżki cukru na jedną szklankę). Na samym wierzchu kładziemy gazę, zabezpieczamy słoik gumką recepturką i odkładamy go na okres 3-4 tygodni. W taki prosty sposób powstaje ocet jabłkowy. Właściwości jakie wykazuje będą później skutecznie odmładzały skórę. Ocet jabłkowy na twarz zredukuje też przebarwienia.
Poznaj inne domowe sposoby na usuwanie zmarszczek na https://buatic.pl/blog/przedstawiamy-skuteczne-domowe-sposoby-na-zmarszczki/
OCET JABŁKOWY – JAK STOSOWAĆ, ŻEBY ZMARSZCZKI ZNIKNĘŁY?
Jak stosować ocet jabłkowy, by w krótkim czasie doświadczyć najlepszych rezultatów? Nieważne jakie mamy zmarszczki. Ocet jabłkowy na zmarszczki mimiczne zadziała tak samo jak na zmiany słoneczne lub grawitacyjne. Wystarczy codziennie przez dwa tygodnie przemywać twarz wacikiem nasączonym octem jabłkowym lub stosować dłuższe okłady. Po tym okresie uwzględnimy czas przerwy. Osoby o płytkich zmarszczkach zauważą już zmiany i zakończą kurację. Warto jednak pamiętać, że ocet jabłkowy na twarz to nie tylko usuwanie, ale też zapobieganie. Profilaktyczne stosowanie kupionej lub przygotowanej cieczy będzie hamowało powstawanie nowych zmarszczek. Dodatkowym, pozytywnym skutkiem stosowania octu będzie poprawienie kolorytu skóry. Ocet jabłkowy zastosowanie znajduje również w leczeniu innych schorzeń np. trądziku.
Połącz kurację octem jabłkowym z domowymi maseczkami – przepisy sprawdź na: https://buatic.pl/blog/maseczki-na-zmarszczki-kompendium-wiedzy-i-poradnik/
OCET JABŁKOWY – DAWKOWANIE MA ZNACZENIE
Dawkowanie octu jabłkowego zależy od celu. Na usuwanie zmarszczek zadziałają 15-20-minutowe okłady. 0,5 litra zimnej wody mieszamy z 5 łyżkami przygotowanego octu. W takiej miksturze nasączamy wacik kosmetyczny i przykładamy go do obszarów ze zmarszczkami. Ten domowy zabieg również zadziała profilaktycznie. Po upływie czasu koniecznie opłuczmy twarz letnią wodą.
OCET JABŁKOWY – PRZECIWWSKAZANIA, KTÓRE MUSISZ ZNAĆ
Ocet jabłkowy przeciwwskazań może mieć bardzo wiele w przypadku doustnego stosowania – chory układ pokarmowy zareaguje bólami lub nawet wymiotami. Ocet jabłkowy na zmarszczki podawany na skórę twarzy jest bezpieczniejszy, choć wiąże się z ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznych. To właśnie z tego powodu nie zachowujemy ciągłości kuracji, ale robimy kilkutygodniowe odstępy czasowe. O czym jeszcze trzeba pamiętać, kiedy stosujemy ocet jabłkowy? Na skórę zadziała najlepiej w połączeniu z naturalnymi kremami pielęgnacyjnymi. Ważne, by miały w swoich składnikach witaminy (np. C, E, A), kofeinę i ekstrakty roślinne. Nawilżające właściwości ochronią przed wysuszeniem i wspomogą procesy odbudowy i odmłodzenia twarzy. Nie sięgajmy po kosmetyki wytworzone na bazie chemicznych substancji (SLSY, PEGi, PPGi, silikony, parabeny,), ponieważ niosą za sobą ryzyko podrażniania i alergizowania.
Bibliografia
1. Rona C., Vailati F., Berardesca E., The cosmetic treatment of wrinkles, 2004
2. Raszeja-Kotelba B., Bohdanowicz D., Problemy dermatologiczne okresu starzenia się 2002
3. Łastowiecka-Moras E., Bugajska J., Naturalne promieniowanie UV a przedwczesne starzenie się skóry człowieka, 2001
4. Cho EA., Cho EH., Choi SJ., Park KH., Kim SY., Jeong YJ., Ku CS., Ha BJ., Jang, DI., Chae HJ., Screening of Anti-wrinkle Resource from Herbal Medicinal Extracts and Stability Test of Its Cosmetic Products, 2011
Komentarze
kot - 2019-10-20 15:52:10
w sumie od jakiegoś czasu szukam dobrego toniku do twarzy – nie wiedziałam, że ocet jabłkowy można stosować na twarz. Jutro idę nakupować jabłek i będę robić teraz regularnie własnej roboty ocet :)
gejsza - 2019-10-18 18:39:36
Tutaj Laura pisze o używaniu takich domowych specyfików przez jej babcie, a właśnie teraz ponownie wróciła moda na takie rozwiązania w pielęgnacji twarzy. Jest bardzo dużo dziewczyn w moim wieku (mam 21 lat), które kompletnie odrzuciły kosmetyki drogeryjne, bo po prostu wiedzą jaka chemia się w nich znajduje i przerzuciły się na naturalne produkty. Akurat ja dopiero wchodzę w ten świat, więc używanie octu jabłkowego jako toniku jest dla mnie kompletną nowością.
paris_91 - 2019-10-12 20:42:15
Ja dzięki tej stronie zmieniłam trochę swoje nawyki pielęgnacyjne. Stawiam teraz na kosmetyki naturalne. Ocet jabłkowy własnej roboty jako tonik do twarzy i wasz krem Buatic czynią u mnie cuda <3
Gosia - 2019-10-08 20:23:21
A wyobraźcie jaki ten ocet jabłkowy musi być zdrowy jak się samemu jabłka zbierze z sadu na wsi :D
Laura - 2019-10-04 09:21:25
U mnie z pokolenia na pokolenie przekazywało się takie nowinki kosmetyczne. Moja babcia zawsze w łazience miała zaparzoną herbatę. Jako dziecko nie wiedziałam o co chodzi, a okazało się, że po prostu przemywała nią twarz. Tak samo było z octem jabłkowym – sama go robiła i stosowała jako tonik kilka razy w tygodniu. Długo utrzymała gładką skórę.
pennyy - 2019-09-27 16:14:29
Taki ocet jabłkowy raczej nie będzie odpowiedni dla skóry wrażliwej, no chyba, że zmniejszy się jego stężenie mieszając go z przegotowaną wodą – wtedy myślę, że można go na spokojnie używać ;)