Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Soda oczyszczona – jak działa?

Strona główna » Blog » Soda oczyszczona – jak działa?

Soda oczyszczona to powszechnie znany składnik spożywczy, który oprócz zastosowania kulinarnego, znajduje także zastosowanie w kosmetyce. Okazuje się skutecznym środkiem wspomagającym leczenie wybranych dolegliwości dermatologicznych. Aby bezpiecznie aplikować ją na skórę, warto wcześniej zapoznać się z jej właściwościami, w tym również metodą nakładania. W jaki sposób działa soda na zmarszczki pod oczami? Dowiesz się z tego artykułu.

Soda oczyszczona jak działaSoda oczyszczona - właściwości

Soda oczyszczona przynosi widoczne złagodzenie stanów zapalnych skóry i powoduje ogólną poprawę jej kondycji. Znajduje szerokie zastosowanie w pielęgnacji skóry, w tym również w niwelowaniu oznak starzenia skóry.

Za jej podstawowe właściwości uznaje się:

  • odblokowywanie porów, co sprzyja głębokiemu oczyszczenia zaskórników,
  • wyrównuje PH skóry, co pozwala skórze szybciej powrócić do równowagi po zabiegach pielęgnacyjnych,
  • działanie złuszczające, dzięki czemu martwe komórki nie blokują ujścia gruczołów łojowych,

Wymienione właściwości sprawiają, że soda oczyszczona poprawia kondycję skóry i pomaga niwelować drobne oznaki starzenia skóry, jak i cienie pod oczami.

Przeczytaj więcej o kosmetykach na zmarszczki

Soda oczyszczona - jak ja stosować?

Soda oczyszczona powinna być odpowiednio aplikowana na skórę. Można z niej zrobić domowy peeling lub maseczkę. W tym celu należy dokładnie wymieszać 2 łyżki sody oczyszczonej oraz ciepłą wodę, aż do rozpuszczenia proszku. Maseczkę należy nakładać na skórę twarzy, pozostawiając ją przez około 10 minut. Podobnie należy postępować z peelingiem, która można przygotować jak maseczkę, dokładając tylko cukier pełniący funkcję peelingującą. Tak przygotowany produkt należy aplikować na twarz, wykonując dłońmi koliste ruchy. Aby przygotowany produkt kosmetyczny przynosił jeszcze lepsze efekty pielęgnacyjne, warto wzmocnić skład preparatu o składniki nawilżające, które mają szczególnie istotne znaczenie w kontekście zmarszczek.

Odwodniona i przesuszona skóra jest bardziej podatna na powstawanie zmarszczek, dlatego należy szczególnie zadbać o jej prawidłowe nawilżenie. Do maseczki można dodać oliwę lub ampułkę witaminy A lub E.

Serum przeciwzmarszczkowe - Buatic

BUATIC
KREM PRZECIWZMARSZCZKOWY ZAMÓW!

Soda oczyszczona - jak często stosować?

Soda oczyszczona jest produktem o silnych właściwościach, dlatego należy stosować ją ostrożnie, nie częściej niż raz w tygodniu. Należy jednak zadbać o systematyczność, ponieważ w ten sposób można zyskać pozytywne efekty jej działania. Nieznaczna poprawa kondycji skóry następuje zwykle po kilkumiesięcznej, regularnej kuracji, ponieważ domowe metody wymagają dłuższego stosowania. Niemniej, sama soda oczyszczona jest nieskuteczna w kontekście walki ze zmarszczkami. Zdecydowanie lepiej jest zadbać o kompleksowo o kondycję skóry, zapewniając jej pielęgnację starannie dobranymi kosmetykami. W związku z tym należy stosować specjalny krem na zmarszczki, ale także dbać o skórę poprzez odpowiednią dietę czy nawodnienie.

Podsumowując, zmarszczki są dla wielu osób powodem do obniżonego samopoczucia, dlatego poszukują skutecznych sposobów, aby się ich pozbyć. Soda oczyszczona jest jednak nieskuteczna, dlatego lepiej wybrać dopasowaną do potrzeb skóry pielęgnację.


Bibliografia:

1. Milanovic: Witamina E – co kryje świat tokoferoli, Świat Przemysłu Farmaceutycznego, 3/2016
2. Kołaczek: Przegląd metod pielęgnacji skóry dojrzałej, Kosmetologia Estetyczna, 6/2015/vol. 4
3. Frydrych: Promieniowanie IR oraz VIS – działanie na skórę, Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej, 3/2017, 37-40

1 głosów

Komentarze

Mariola - 2022-06-30 10:55:02

Soda oczyszczona tylko raz w tygodniu nie więcej, ma silne właściwości, więc trzeba bardzo uważać

Marta - 2022-06-28 21:38:51

Ja robię peeling więc i tak tylko raz w tygodniu ze względu na formę aplikacji

Uusia - 2022-06-27 22:38:28

a wiecie może czy taka soda oczyszczona może być stosowana codziennie? Czy jak często ją stosować?

Pandora_ - 2022-06-27 15:08:51

Ja robię najzwyklejszy peeling sobie. 2 łyżki sody, ciepła woda i cukier i tyle :)

Asiia199 - 2022-06-25 15:06:22

Soda oczyszczona to element roztworu, który musimy sami sobie wykonać. soda i ciepła woda i ewentualne jakieś dodatki. Lepiej doładnie sobie sprawdzić w jakimś poradniku jak ja stosować, bo przepisów na to jest multum

Aga024 - 2022-06-24 18:09:53

Nigdy w składzie mi się powiem szczerze nie rzuciło, więc nie sądzę, że to chodzi akurat o to

Pappi7 - 2022-06-22 18:01:17

Coś takiego znajduje się w produktach czy po prostu chodzi o taką zwykłą ogólnie znaną sodę jako oddzielny produkt

Natalia - 2022-06-21 22:36:35

Nie tylko takie ma właściwości, ale każdy z niej może na pewno wyciągnąć coś dla siebie

Helmorda - 2022-06-21 18:01:10

Brzmi to całkiem nieźle, na pewno się mocnie zainteresuje tym tematem. Soda oczyszczona i jej właściwości przydałyby się na pewno, tym bardziej że pory często blokujemy sobie makijażem

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊