Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Woda utleniona na twarz zmarszczki- jak działa?

Strona główna » Blog » Woda utleniona na twarz zmarszczki- jak działa?

Woda utleniona na twarz na zmarszczki kojarzona jest przede wszystkim z właściwościami odkażającymi. Stosujemy ją przecież najczęściej do przemywania ran. W związku z tym stanowi podstawowe wyposażenie każdej apteczki domowej. Można ją bez problemu zakupić w każdej aptece stacjonarnej i internetowej, a nawet supermarkecie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że oprócz właściwości dezynfekujących i odkażających można ją również stosować do innych celów. Jakich? Okazuje się, że odpowiednio stosowana, woda utleniona likwiduje zmarszczki. W jaki sposób? Jakie ma właściwości? Co odpowiada za ten efekt? Dowiesz się z tego artykułu.

Woda utleniona na twarz na zmarszczki - jak działa?

Wodę utlenioną na twarz można wykorzystać w celach kosmetycznych, choć niewiele osób zdaje sobie z tego w ogóle sprawę. Znana jest przede wszystkim ze swoich właściwości odkażających. Jakie zatem wykazuje właściwości? Przede wszystkim niweluje problem suchej skóry. Ogranicza również widoczność zaskórników. Co więcej, skutecznie redukuje drobne zmarszczki i bruzdy, które pojawiają się w wyniku naturalnych procesów starzenia skóry.

Serum przeciwzmarszczkowe - Buatic

BUATIC
KREM PRZECIWZMARSZCZKOWY ZAMÓW!

Woda utleniona na twarz na zmarszczki- jak ją stosować?Woda utleniona na twarz zmarszczki - jak działa

Woda utleniona na twarz na zmarszczki może być nakładana bezpośrednio na skórę. Zabiegu takiego nie można jednak zamówić w gabinecie kosmetologicznym, można go jednak przeprowadzić samodzielnie w domu. Przed rozpoczęciem działań, należy dokładnie oczyścić skórę. Najlepiej wykonać demakijaż, nawilżając wacik kosmetyczny płynem micelarnym. Kiedy wacik jest już czysty, po kolejnym zużyciu, można nałożyć na skórę ulubioną piankę lub żel myjący służący do oczyszczania skóry. Dopiero na tak przygotowaną skórę można nałożyć wodę utlenioną. W tym celu również używamy wacików kosmetycznych, które należy zwilżyć w wodzie utlenionej. Następnie waciki przecieramy obszar twarzy, na którym występują zmarszczki. Wodę utlenioną pozostawiamy na skórze na 20-30 minut. Po upływie pół godziny można skórę przemyć ciepłą wodą. Zabieg można powtórzyć na skórze, na której występuje cellulit. Kiedy najlepiej przeprowadzić taki zabieg? W zależności od indywidualnej wrażliwości skóry, zabieg może powodować jej delikatne podrażnienie. W związku z tym najdogodniejszą jest wieczorem. Nie wskazana jest również ekspozycja słoneczna tuż po zakończeniu zabiegu.

Zobacz: Kosmetyki na zmarszczki

Zabieg można powtarzać codziennie, aż do momentu osiągniecia efektów, czyli spłycenia zmarszczek.

Woda utleniona na twarz na zmarszczki – przeciwwskazania

Woda utleniona na twarz na zmarszczki wykazuje głównie działanie przeciwbakteryjne, ale stosowana jest również w celu wygładzenia skóry.

Warto jednak pamiętać, że mogą istnieć pewne przeciwwskazania, które wykluczają jej stosowanie:

  • skłonność skóry do podrażnień,
  • wrażliwa skóra
  • uczulenie na wodę utlenioną.

Podsumowując, woda utleniona na twarz na zmarszczki  jest skuteczna na wielu płaszczyznach. Pomaga również na odkażanie ran, dlatego stosując ją na delikatnej skórze twarzy, należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ nierozważnie stosowana może wywołać nieprzyjemne powikłania, w tym przede wszystkim silne zaczerwienienie i podrażnienie, których bez wątpienia należy unikać.


Bibliografia

1. Zegarska, M. Woźniak: Przyczyny wewnątrzpochodnego starzenia się skóry, Gerontologia Polska, 4, 2006, 153-159
2. Przylipiak: Podstawy medycyny estetycznej. Podręcznik dla studentów kosmetologii, Wydawnictwo Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Białystok 2014

3 głosów

Komentarze

Nefernefer - 2021-12-01 11:56:32

Chyba tylko jak skóra jest mocno wrażliwe to nie można

MissUgly - 2021-11-30 13:56:16

Woda utleniona na twarz jesli chodzi o zmarszczki ma jakieś przeciwwskazania, czy normalnie można robić przy każdej skórze

Adrianna_8 - 2021-11-29 16:18:10

Jedyne wskazanie jest chyba takie żeby to robić raz w tygodniu z tego co wiem

Dorota9500 - 2021-11-28 19:06:34

Chyba nie trzeba jakiś przerw robić

Kreolkaa - 2021-11-28 08:05:02

A można to robić non stop, czy po jakimś czasie trzeba zrobić przerwę?

Izajo00 - 2021-11-27 23:59:41

Woda utleniona a tym bardziej na zmarszczki, na twarzy może podrażniać, dlatego na pewno trzeba to robić dopiero jak się wie jak ją stosować

Velika - 2021-11-27 21:19:53

Tez mnie to powiem szczerze zastanawia, bo raczej woda utleniona jest drażniąca

dagmara - 2021-11-26 18:51:05

Woda utleniona na zmarszczki na twarz nie wysusza za bardzo? Czy jak to działa?

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊