Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Zmarszczki marionetki – zacznij walkę z nimi już dziś!

Strona główna » Blog » Zmarszczki marionetki – zacznij walkę z nimi już dziś!

Zmarszczki marionetki, znane również jako zmarszczki smutku lub linie marionetki, to bruzdy, które biegną od kącików ust w dół. Zalicza się je do zmarszczek grawitacyjnych. Często uznaje się, że szybciej pojawiają się u osób o bogatej mimice twarzy, które często złoszczą się lub smucą. Zwykle pojawiają się około czterdziestego roku życia. Zdarza się jednak, że występują już wcześniej – zazwyczaj u osób, u których nastąpił duży spadek wagi i u tych, które z natury mają trójkątną, szczupłą twarz. Przede wszystkim jednak starzenie się skóry jest naturalnym procesem, którego  skutkiem są zmarszczki. Linie marionetki są więc czymś, z czym prędzej czy później zmierzyć się musi każdy. Mimo tego kobiety starają się zachować młodą cerę, wykorzystując liczne sposoby, które pomagają niwelować zmarszczki marionetki.

Przyczyny powstawania zmarszczek marionetki
Mimika twarzyW szczególności grymasy związane ze smutkiem i złością.
Budowa twarzyNa zmarszczki marionetki narażone są szczególnie osoby z pociągłą i trójkątną twarzą.
Szybki spadek wagiUtrata podskórnej tkanki tłuszczowej wiąże się z ryzykiem pojawienia się zmarszczek, w tym zmarszczek marionetki.
Skłonności genetyczneTendencja do zmarszczek marionetki może być dziedziczona.
WiekWraz z wiekiem dochodzi do zwiększonej utraty włókien kolagenu i elastyny, co wyraźnie przekłada się na powstawanie zmarszczek.

Szukasz kremu na zmarszczki marionetki?
Zamów Buatic

acnerose_komp3

Jak zlikwidować zmarszczki marionetki – najlepsze sposoby

To jak zlikwidować zmarszczki marionetki, możliwe jest na wiele sposobów, a znaczna ich część nie wymaga dużych zasobów finansowych ani znacznej ilości czasu – wszystko zależy od Twoich preferencji. Możesz wybrać spośród wielu różnych metod likwidowania zmarszczek marionetki. Zawsze warto też poświęcić się ćwiczeniom, które ułatwiają likwidację tego typu zmarszczek. Przyspieszają też proces oraz pomagają utrzymać gładką i napiętą skórę na dłużej.

Zmarszczki mimiczne to zmarszczki na twarzy. Przeczytaj o nich więcej na https://buatic.pl/blog/czym-sa-zmarszczki-mimiczne/

Peelingi chemiczne – to metoda, która najlepsze działanie wykazuje tuż po powstaniu zmarszczek – odpowiednio dobrane witaminy mogą odzyskać twarzy jędrność i nawilżą ją. Sprawią, że skóra stanie się gładsza. By odpowiednio dobrać peeling, warto wybrać się do lekarza i zapytać o poradę – on może doradzić Ci, co przyniesie najlepsze skutki. Podczas dobierania peelingu trzeba wziąć pod uwagę kondycję skóry oraz ogólny stan zdrowia pacjenta – w innym przypadku terapia może nie przynieść upragnionych efektów.

zmarszczki marionetkoweZmarszczki marionetki można zlikwidować z pomocą kwasu hialuronowego. Zabieg jest niemal bezbolesny, ponieważ wykonuje się go po znieczuleniu pacjentki. Jest także dość prosty i szybki – polega na wstrzyknięciu pod skórę kwasu hialuronowego i rozmasowaniu go przez lekarza. Metoda ta jest najskuteczniejsza, a przy tym przynosi błyskawiczne efekty. Ceny takiego zabiegu mogą kosztować nawet jedyne kilkaset złotych. By upewnić się, ile dokładnie będzie kosztował zabieg usuwania zmarszczek marionetki poprzez wypełnienie kwasem hialuronowych, najlepiej udać się do lekarza zajmującego się tego typu zabiegami na zmarszczki. Przy okazji wizyty będzie miał też okazję zobaczenia stanu zmarszczek i rozmowy z pacjentką, która z pewnością ułatwi późniejsze zabiegi.

Zobacz również: Serum przeciwzmarszczkowe

Nici liftingujące zwykle poleca się osobom starszym, u których zmarszczki są już bardzo widoczne. Zabieg poleca na wszczepianiu rozpuszczalnych nici pod skórę. Nici liftingujące pobudzają produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Powoduje to, że skóra staje się bardziej napięta i wygładzona. Działanie nici jest natychmiastowe, a efekt utrzymuje się około 210 dni. Czasem w niwelowaniu zmarszczek marionetki pomoże zwykła maść żywokostowa na zmarszczki – można nabyć ją w każdej aptece.

Pamiętaj o odpowiednim nawilżeniu – bogate w składniki aktywne kremy oraz maski na twarz nawilżają skórę, dzięki czemu opóźniają, a czasem nawet wykluczają powstawanie bruzd. Pomagają zachować młody i zdrowy wygląd.

marta bożendaW przypadku zmarszczek marionetki i we wszystkich rodzajach zmarszczek, podstawową metodą jest stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego. Powinno się po niego sięgać nawet, decydując się na zabiegi kosmetologiczne. Taki krem powinien opierać się na naturalnych składnikach aktywnych o działaniu nawilżającym, ujędrniającym i pobudzającym produkcję włókien kolagenu oraz elastynymówi Marta Bożenda, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Zmarszczki marionetki – ćwiczenia na ich niwelację

Ćwiczenia na zmarszczki marionetki można wykonywać profilaktycznie, lecz są skuteczne także w przypadku zmarszczek już widocznych.

Do ćwiczeń niwelujących zmarszczki marionetki należą takie metody jak:

  • nabieranie powietrza i przesuwanie go z jednego policzka do drugiego,
  • wysuwanie i cofanie żuchwy,
  • wypychanie językiem kolejno górnej i dolnej wargi – każde po około 5 sekund,
  • zaciskanie warg i wypychanie ich do przodu.

By ćwiczenia przyniosły upragniony efekt, należy je wykonywać przez około kwadrans dziennie, dopóki skutki nie zaczną być widoczne. Oczywiście nie ma przeciwwskazań, by wykonywać je częściej, jednak kwadrans dziennie powinien wystarczyć, by osiągnąć poprawę. Ćwiczenia te często określa się jogą dla twarzy, nie tylko likwidują więc zmarszczki marionetki, ale także zapobiegają powstawaniu innych.

FAQ

1. Zmarszczki marionetki – co to jest?

Zmarszczki marionetki to pionowe linie – bruzdy, zmarszczki, które biegną od kącików ust do brody. Ich nazwa nawiązuje do charakterystycznego wyglądu. Zmarszczki marionetki sprawiają, że broda wygląda na doklejoną, oddzielną część twarzy. Z biegiem czasu te linie mogą znacznie się pogłębiać, wówczas trudno będzie je usunąć. Warto zacząć je redukować, jak tylko się pojawią. Pierwszym krokiem może być sięgnięcie po dobry krem, jak np. Buatic.

2. Kiedy pojawiają się zmarszczki marionetki?

Nie ma określonego wieku, w którym pojawiają się zmarszczki marionetki. Wszystko zależy od wielu indywidualnych czynników. U niektórych osób mogą pojawić się nawet w wieku 25 lat, u innych będzie to po 35 roku życia, a u niektórych nie pojawią się w ogóle. Najważniejsze to obserwować skórę, żeby jak najszybciej zacząć walczyć ze zmarszczkami, jeżeli się pojawią.

3. Kto jest szczególnie narażony na zmarszczki marionetki?

Zmarszczki marionetki pojawiają się przede wszystkim u osób o pociągłej, trójkątnej twarzy. Na ich powstanie narażone są też osoby, które nagle chudną, czyli tracą sporo tkanki tłuszczowej podskórnej. Ponadto na powstanie tego typu zmarszczek wpłynąć może żywa mimika twarzy – szczególnie związana ze złością lub smutkiem.

4. Jak zlikwidować zmarszczki marionetki?

Sposoby na likwidację zmarszczek marionetki zależą przede wszystkim od stopnia ich zaawansowania. Jeżeli zareagujemy odpowiednio wcześnie wystarczyć może stosowanie dobrego kremu przeciwzmarszczkowego, jak Buatic oraz ćwiczenia mięśni twarzy. W przypadku zaawansowanych bruzd warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów, które dadzą najlepsze rezultaty. Zawsze należy je łączyć z odpowiednią pielęgnacją skóry przy pomocy kremów.


Bibliografia

1. Allemann B., Baumann L., Antioxidants used in skincare formulations, 2008
2. Raszeja-Kotelba B., Bohdanowicz D., Problemy dermatologiczne okresu starzenia się 2002
3. Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990
4. Jaszczuk A., Ostrowska J., Kleszczewska E.. Kwas hialuronowy-jego właściwości oraz wykorzystanie w kosmetyce i medycynie, 2009

15 głosów

Komentarze

teklla - 2019-09-23 16:13:14

Patryk, masz przecież na tej stronie fajny krem co się Buatic nazywa. Ja też kupowałam dla członka rodziny, a dokładniej dla mamy w zeszłym roku na święta i mi się ciągle chwali jaką ma fajną skórę po tym kremiku. Fajnie skóra jej się ujędrniła, a zmarszczki marionetki rzeczywiście są u niej teraz mniej widoczne.

Patryk - 2019-09-21 12:41:44

Mój tata ma właśnie zmarszczki marionetki (śmieszna nazwa tak w ogóle) i zastanawiałem się czy nie kupić mu na święta jakieś dobrego kremu przeciwzmarszczkowego. Co polecicie?

Anka - 2019-09-18 10:26:29

trzeba dbac o skore, ja mam 32 lata i już zauwazam u siebie malutkie zmarszczki marionetki dlatego poki nie są jeszcze glebokie to cwicze codziennie twarz i ja kremuje

littlepeach - 2019-09-14 21:09:16

Jak ostatnio widziałam się z koleżanką to aż jej nie poznałam. Była na zabiegu z użyciem peelingu chemicznego. Jej skóra rozpromieniła się, a świeże zmarszczki marionetki zniknęły. Sama zaczęłam się zastanawiać nad skorzystaniem z takiego zabiegu.

:D - 2019-09-05 20:55:38

No niestety, moje zmarszczki marionetki były już tak głębokie, że krem by im nie pomógł, dlatego zdecydowałam się na zabieg z uzyciem kwasu hialuronowego. Efekt utrzymuje się długo, a skóra naprawdę jest w o wiele lepszym stanie.

Opinie naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊